Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sexy Josh & podvodník Sawyer

3. 4. 2007
Drsný hezoun s jižanským přízvukem, který má na každou situaci připravenou hlášku, jenž by se mohla tesat do kamene. Postava Sawyera jako by byla napsána herci Joshovi Hollowayovi  přímo na tělo.

Faktem ovšem je, že před seriálem Ztraceni to byl zoufalý herec, snažící si najít pořádnou práci a prosadit se. Jenže když jste drsný hezoun s jižanským přízvukem a snažíte se v Los Angeles prosadit, příliš šancí nemáte. Podobných typů je tam tisíce. Josh si to začínal uvědomovat, a dokonce nějakou dobu zvažoval, že s herectvím praští a bude dělat něco normálního. „Nebyla práce, nebyly peníze. Sem tam jsem se objevil v epizodní roli nějakého seriálu, vydělal si na nájem a byl zase na dlažbě," říká o své kariéře před Ztracenými.

Josh Holloway se narodil ve slunné Kalifornii.Jeho matka pracovala jako sestřička, otec měl doktorské vzdělání a tak nějak se předpokládalo, že jejich děti půjdou v jejich šlépějích.
Obrazek

 

Josh ale nevěděl, co by rád dělal. „V jednu chvíli jsem chtěl být hasič, jindy zase agent tajné služby, chvilku i ten doktor. A pak jsem si řekl, že když budu herec, budu moct dělat všechny tyhle práce." A bylo rozhodnuto. Jenže cesta k herectví je dlouhá a trnitá a budoucí představitel Sawyera si jí musel pěkně vyšlapat a i se několikrát spálit. Po prvním roce studia na univerzitě v Georgii ze školy utekl a využil svého vzhledu, aby se podíval po světě. Začal pracovat jako model, cestoval po Evropě, ale nakonec se vrátil domů, přestěhoval se do Los Angeles a našel si agenta. A také první práci. Hrál v několika malých nezávislých filmech, objevoval se v epizodních miniroličkách v seriálech jako například Kriminálka Las Vegas, Walker Texas Ranger nebo v Námořní vyšetřovací službě.

 

Pak ale zkusil jít na casting do zajímavého seriálu. Postava Sawyera vypadala, jako by byla napsána přímo podle něj, a tak ačkoliv dostal scénář s dialogem, který musel předvést, až o půl jedenácté v noci a druhý den ráno se musel dostavit a ohromit producenty seriálu, zadařilo se. Tedy ne zpočátku. Zadrhával se, zapomínal své věty a v jednu chvíli ho to tak rozčílilo, že odkopl ve vzteku židli přes půl místnosti. A bylo to. Tak málo stačilo, a už byl v hledáčku producentů. „Strašně jsem se jim za ten svůj výbuch vzteku omlouval, ale oni mi řekli, že se vůbec nemusím omlouvat, a že to bylo skvělé," říká. „Hledali někoho, kdo v sobě bude mít ty vnitřní démony a dokáže je v plné síle občas ukázat."

 

Teď bere Josh Holloway 80 tisíc dolarů za natočení jedné epizody (v přepočtu cca 1,7 milionů korun) a pokud budou fanoušci stále seriál Ztraceni sledovat, má vystaráno na dalších pár let.

Však také čekal na moment, kdy bude mít jistou stálou práci. Jakmile se to totiž stalo, požádal svou dlouholetou přítelkyni, osmadvacetiletou Yessicu Kumala z Indonésie, o ruku. Údajně se tak stalo přímo na place na Havaji, kde natáčel pilotní epizodu seriálu. Ale nemyslete si. Jakmile si díky Ztraceným získal slávu, uvažoval, že uteče od manželského života. „Když se Ztraceni prosadili, chtěl jsem prostě utéct. Pořád mám ženský hrozně rád. Rád se na ně podívám, ale do ničeho se nehrnu," povídá. „Jak se tak hezky říká, sice jsem ženatej, ale ne mrtvej. Safra, kdybych teď nikoho neměl, mám dvě ženský na jednom prstě. Jedna by mi prala prádlo, další by mě holila, jedna by mi nosila koktejly a s další bych si užíval." Vidíte v tom Sawyera?
Obrazek

 

Se svou manželkou teď Josh bydlí na Havaji, kde se seriál natáčí. Ale že by to bylo nějaké útulné místo, to se říct zrovna nedá. Jednou, když si šel ven s manželkou zakouřit, uviděl na své zahradě zloděje. Ten se vylekal, začal mu mířit na hlavu pistolí a obral ho o všechny peníze, krediky a nový Mercedes Benz. „V takovou chvíli se vám honí hlavou spousta věcí," vzpomíná na hrozivou událost herec. „Snažil jsem se ho uklidnit, dal mu všechno co chtěl a nepouštěl se do žádných chlapáckých akcí. Jenom jsem svým tělem chránil manželku." Zloděje nakonec chytili, auto dostal manželský pár zpátky, ale celá událost ho vlastně nijak psychicky nevydeptala. „Takové věci jsou pro herce dobré. Člověk se pak dokáže lépe vžít do role, když na vás někdo musí mířit pistolí a vy se máte bát."

 Obrazek

Joshova postava ve Ztracených se stává nejpopulárnější postavou v celém seriálu. Když známý americký časopis TV Guide vydával jedno číslo s fotografiemi všech hlavních postav, těch se Sawyerem se prodalo mnohonásobně víc, než těch s Jackem na obalu. John Holloway byl už v několika žebříčcích „Nejvíc sexy muži celé planety", a dobře se začíná vyvíjet i jeho profesionální kariéra. Dostal nabídku hrát v X-Men 3, ale musel jí odmítnout kvůli seriálu. Dokonce si mohl zahrát po boku Brada Pitta ve westernu The Assassination of Jesse James by the CObrazekoward Robert Ford.

Než bude mít ale na takové role čas, nejdřív musí Ztraceni skončit. A potom už bude možná navěky Sawyerem. „Nedávno jsem dostal od havajské policie pokutu za rychlou jízdu," říká Josh. „Jel jsem ale jenom 53 mil za hodinu v místě, kde je povoleno 35. Kdybych jel stodvacítkou, bylo by to pro můj image lepší. Něco takového by předpokládám udělal Sawyer."

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář