Jdi na obsah Jdi na menu
 


Biografie

28. 3. 2007Josh Holloway

 ( 20. 7. 1969 - Kalifornie - San Jose )

Obrazek
Josh Holloway se narodil 20. července 1969 v americké Kalifornii,v San Jose ale brzy po jeho narození se celá rodina přestěhovala do Georgie.Josh tvrdil, že chce být hercem, už od svých tří let. Jeho první práce ovšem nebyla příliš prestižní - sbíral mrtvá kuřata na farmě. Poté se, stejně jako spousta jeho kolegů ze seriálu Ztraceni, věnoval modelingu, díky čemuž procestoval celou Evropu i Severní Ameriku. Nakonec ho ulovil herecký agent a Josh se přestěhoval do Los Angeles, aby zkusil štěstí u filmu.

Začátky měl opravdu těžké. Nabídky na roli dostával jen jednou dvakrát za rok. "Můj problém spočívá v tom, že ve mně režiséři vidí buď hlavní postavu, nebo mě nechtějí obsadit vůbec," postěžoval si tenkrát na nedostatek zájmu o svou osobu. Zpočátku byl obsazován jen do epizodních rolí v televizních filmech nebo seriálech (např. Walker Texas Ranger).

Od té doby, co hraje v seriálu Ztraceni postavu Sawyera, se ale časy změnily. Herec, který se dostal na seznam padesáti nejkrásnějších lidí světa, má spoustu fanynek, ale tvrdí, že toho nikterak nezneužívá. "Sice se dívám kolem sebe, ale s úctou a bez postranních myšlenek. Ovšem kdybych byl svobodný, měl bych jednu holku na praní prádla, jinou na holení, další, aby mi nosila koktejl, a další na to, aby za mnou chodila do karavanu," prohlásil jednou sebevědomě. V seriálu uplatnil nejen svůj jižanský přízvuk, ale i dlouhou hřívu, ačkoli o sobě tvrdí, že právě tyhle dvě věci sám na sobě nesnáší.

V jednom televizním rozhovoru poznamenal, že největším vynálezem lidstva byl podle něj destilovaný alkohol. Ostatně on sám je i známým milovníkem piva. "Mám i temné stránky, ale narozdíl od jiných umělců u mě nepřevládají," říká s nadsázkou. Co se týče koníčků, buď křižuje silnice na motorce, zasněžené svahy na snowboardu, nebo moře na jachtě. Věnuje se také bojovému umění.

Výška: 1.87 m

Stav: ženatý od 1.10. 2004 ( manželka Yessica )

Barva očí: modrá

Barva vlasů (přírodní) : blond

Nejoblíbenější jídlo: Pěčené kuře a čokoládový koláč

Oblíbená barva: tmavě modrá

Oblíbený film: The Shining

Zajímavosti:

1. Jeho rodina má holandsko-skotské kořeny.

2. Má tři bratry (Je narozen jako druhý)

3. Před rokem byl s manželkou přepaden ve vlastním domě na havajském ostrově Oahu.Lupiči vzali nejen jejich kreditní karty, ale navíc odjely v Joshovo Mercedesu.Manželé byli v šoku, ale naštěstí se jim nic nestalo.

4. Jeho rodné jméno je Josh Lee Holloway

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pche

(pája, 7. 7. 2007 15:48)

si myslís ze to nevim jo?to znám vaecko na spamet
ty chytrolínko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!krávo

www.lostici-ztraceni.blog.cz

(www.lostici-ztraceni.blog.cz, 13. 5. 2007 13:00)

jasně že se spřátelíme

Dotázek

(Betynka, 30. 4. 2007 22:45)

Ahojky můžu se zeptat jestli má Josh nějaký dětičky? :)) Díky za odpověď....písni mi dyštak na http://www.kackabetkova.sblog.cz